O nás

IMG_3096

Marek Bohdálek

Masážemi se zabývám od 10let, kdy jsem si v dětské knihovně půjčil knihu o masážích a masíroval jsem rodiče a bratra. Také jsem tvrdil, že budu masér.

Po vojně jsem absolvoval rekvalifikační masérský kurz a začal pracovat na rehabilitaci. Zajímal jsem se také o aromaterapii a japonské masáže Shiatsu. Abych nestavěl „na vodě“ vystudoval jsem SZŠ obor Všeobecná sestra a dále VZŠ obor Diplomovaný fyzioterapeut, který mi otevřel cestu k odborným kurzům a školením pro fyzioterapeuty.

Měl jsem štěstí na výborné učitele – PhDr. Jarmilu Novotnou – přímou pokračovatelku Ludmily Mojžíšové, PhDr. Jiřího Čumpelíka – fyzioterapeuta národního baletu a lektora jógy, nebo Dr. Pavla Švejcara – fyzioterapeuta jehož přístup se mi v léčbě dětí se skoliózou nejvíce osvědčil.

Po svém otci, který celý život vedl modelářské kurzy pro děti jsem zřejmě podědil chuť sdílet s dětmi své nadšení a ve skupinových a individuálních cvičeních také já vedu děti k zájmu o cvičení a přírodu.

Kromě rehabilitace se již mnoho let věnuji meditaci a umění klidu mysli. V této oblasti čerpám z rad a doporučení Dr. Eduarda Tomáše a jeho ženy Míly a také z praxe Zenové meditace v Libereckém Zenovém centru na jehož akcích se spolupodílím.

Lenka Bohdálková

Po vystudování střední umělecké školy – obor Propagační výtvarnictví jsem se věnovala péči o rodinu a také grafické podpoře rodinného centra Magnet. Asistovala jsem při léčebných pobytech handicapovaných vedením arteterapeutického bloku. Spolu s manželem jsem se podílela na cvičení pro děti  „Cesta na horu Kailás“ v terénu. Nyní po absolvování odborných kurzů Tejpování a Masérského kurzu se věnuji péči o klienty a zajištění chodu rehabilitace.